Ambitne cele zrównoważonego rozwoju przynoszą rezultaty

Thomas Concrete Group przedstawia raport zrównoważonego rozwoju za rok 2020.

 


Göteborg, Szwecja, 17 maja 2021 r.

 

Raport Zrównoważonego Rozwoju Zespołu Thomasa 2020 Zrównoważony rozwój polega na równoważeniu trzech współgrających ze sobą aspektów: finansów, ochrony środowiska i odpowiedzialności społecznej. Dlatego Thomas Concrete Group stawia na zadowolenie pracowników, bezpieczne miejsca pracy i neutralny dla klimatu beton. Wyniki prac przedstawiono w nowym raporcie zrównoważonego rozwoju 2020.


Wyraźnie zdefiniowane obszary pracy, ambitne cele i ciągłe monitorowanie umożliwiają rozwój, jakiego w ostatnich latach doświadczyła firma Thomas Concrete Group.


Ukierunkowana praca na rzecz zadowolonych pracowników zaowocowała stopniowo rosnącym wskaźnikiem zaangażowania, który jest obecnie znacznie wyższy niż średnia w branży. Na początku tego roku firma została nagrodzona w Szwecji przez Brilliant Future jako „Pracodawca roku 2020” w sektorze budowlanym i produkcyjnym.


W branży budowlanej bezpieczeństwo jest szczególnie ważnym czynnikiem. Oprócz spełniania wymogów określonych przez różne instancje, firma stale podejmuje nowe działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa. W 2020 r. częstotliwość występowania LTI (urazy prowadzące do straconych godzin pracy) zmniejszyła się w Thomas Concrete Group, co stanowi znaczną poprawę w porównaniu z 2019 r. Pokazuje to, że prace związane z bezpieczeństwem i podjęte środki bezpieczeństwa przynoszą rezultaty.


Branża budowlana stoi przed poważnymi wyzwaniami związanymi ze zrównoważonym rozwojem.
– Pracujemy z betonem od 1955 roku, a od 2012 r. oferujemy beton ulepszony pod względem klimatycznym. Dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu od dawna przyczyniamy się do dostosowania branży do nowych wymagań w zakresie klimatu i zrównoważonego rozwoju. – mówi Karin Gäbel, Kierownik ds. zrównoważonego rozwoju w Thomas Concrete Group. – W Grupie przeszliśmy długą drogę w stosowaniu alternatywnych spoiw i nadal poszukujemy nowych rozwiązań, aby do 2030 roku móc oferować naszym klientom beton całkowicie neutralny dla klimatu.

 

POBIERZ PLIK PDF
>> Raport zrównoważonego rozwoju Zespołu Thomasa 2020 (PDF)

 


Karin Gabel Thomas Concrete Group 2W celu uzyskania dodatkowych informacji, należy skontaktować się z:
Karin Gäbel,
Kierownik ds. zrównoważonego rozwoju,
Thomas Concrete Group AB
karin.gabel@thomasconcretegroup.com
+46 10 450 52 01

 

 

 

 

O Thomas Concrete Group AB
Thomas Concrete Group jest szwedzką grupą rodzinną, która produkuje i dystrybuuje wysokiej jakości beton do konstrukcji budowlanych odlewanych na miejscu, u klienta. Firma została założona w 1955 roku w Karlstad przez Martina Thomasa i obecnie prowadzi działalność w USA, Polsce, Niemczech, Norwegii i Szwecji. Siedziba firmy znajduje się w Göteborgu w Szwecji. Koncern zatrudnia 2050 pracowników, wyprodukował 5,4 mln m3 betonu i w 2020 r. uzyskał sprzedaż na poziomie nieco ponad 7,5 mld SEK. Spółka zależna występuje w Polsce pod nazwą Thomas Beton Sp. z o.o. www.thomasconcretegroup.com