NOTATKA PRASOWA

Szczecin, 2 luty 2015r.

60 lat Thomas Concrete Group AB:

Grupa Thomas Concrete Group AB umacnia swoją wyjątkową pozycję na rynku

Rok 2015 jest kluczowy dla szwedzkiej, rodzinnej Grupy Thomas Concrete Group AB. Dzięki swojej wielkości, niezależności oraz wysokim kompetencjom technicznym, Grupa zajmuje wyjątkową pozycję na międzynarodowych rynkach betonu. Po kilku tygodniach słabych wyników finansowych, Grupa podejmuje obecnie dalsze kroki zmierzające do umocnienia jej pozycji, równocześnie świętując swój 60-ty jubileusz.

 

Firma została założona w Karlstad w centralnej Szwecji przez Pana Martina Thomasa w roku 1955. Grupa, pozostająca w posiadaniu rodziny Thomas, znacznie się rozrosła w okresie ostatnich 60 lat. Obecnie jest ona największym, niezależnym dostawcą betonu towarowego w Szwecji, Polsce oraz w Niemczech, jak również w Georgii, Południowej i Północnej Karolinie w Stanach Zjednoczonych.

 

W ciągu ostatnich pięciu lat, Grupa Thomas Concrete Group AB odnotowała ponad 30-procentowy wzrost. W ubiegłym roku wytworzyła ona 3,3 metrów sześciennych betonu w 120 zakładach produkcyjnych, co stanowi zwiększenie produkcji o ponad 15 procent. W bieżącym roku Grupa Thomas ma ambitny plan nabycia kolejnych wytwórni betonu w Niemczech oraz w Stanach Zjednoczonych, co jeszcze bardziej przybliży Grupę do jej klientów i rynków.

 

Najważniejsze czynniki stanowiące o sukcesie Thomas Concrete Group AB to jej niezależność od międzynarodowych firm budowlanych i spółek branży betonowej, co czyni z Grupy długofalowego i rzetelnego partnera dla całej branży budowlanej. Kolejnym istotnym czynnikiem sukcesu jest wysoki poziom kompetencji, którego przykładem jest działanie własnych Centrów Grupy ds. Badań i Rozwoju, tj. Centrum Laboratoryjne w Göteborgu oraz po jednym laboratorium współpracującym w każdej ze spółek zależnych w danym kraju, co jest praktyką szczególną w przypadku firmy wytwarzającej beton.

 

Oprócz klarownej strategii rozwoju oraz nieustannemu dążeniu do poprawy rentowności Grupy, w trakcie jej jubileuszowego roku 2015, spółka Thomas wzmocni strukturę Grupy, w której wszyscy jej pracownicy stworzą jeden, zgodny zespół, bez względu na lokalizacje zakładów czy na granice państw. Celem jest zapewnienie Grupie Thomas Concrete Group AB pozycji najlepszej spółki w swojej branży. Spółki zależne będą współpracować w sposób bardziej zintegrowany, szczególnie w kwestiach dotyczących Badań i Rozwoju dzięki szerszym kontaktom między ekspertami i specjalistami Grupy w różnych krajach. Bardziej intensywna będzie także współpraca w zakresie działań marketingowych. Grupa Thomas Concrete Group AB będzie postrzegana zarówno przez jej dostawców jak i klientów jako spójna i zintegrowana jednostka o silnej pozycji na rynku lokalnym.

 

„W Stanach Zjednoczonych rozwój gospodarki nabrał rozpędu, choć w Europie jej wzrost jest nadal słaby” stwierdził Hans Karlander, Prezes i Dyrektor Wykonawczy Grupy Thomas Concrete Group AB. „Sytuacja jest stabilna w Niemczech, podczas gdy w Polsce nie wykazuje ona oznak poprawy.” 

 

W Szwecji planowane są poważne inwestycje w infrastrukturę, choć nie zostały one jeszcze rozpoczęte, a budownictwo mieszkaniowe oraz inwestycje w przemyśle utrzymują się na niskim poziomie. 

 

Jednakże, jesteśmy pełni nadziei na przyszłość. Grupa Thomas Concrete Group AB jest gotowa sprostać zwiększonemu popytowi. Produkujemy wysokiej jakości beton towarowy do określonych zastosowań, zapewniamy rzetelną realizację harmonogramów dostaw, świadczymy wysoką jakość usług, i co nie mniej istotne, jesteśmy w stanie spełnić rosnące potrzeby klienta pragnącego uzyskać dogłębną znajomość licznych możliwości zastosowań betonu.

 

Więcej informacji:

Hans Karlander, Prezes i Dyrektor Wykonawczy Grupy Thomas Concrete Group AB
hans.karlander@thomasconcretegroup.com
Telefon: +46 10 450 50 00


Mariusz Zaworski, Dyrektor Generalny Thomas Beton Sp. z o.o.
m.zaworski@thomasbeton.pl
Telefon: 091 420 10 21

 


Thomas Concrete Group AB:
Grupa Thomas Concrete Group AB, to grupa znajdująca się w posiadaniu rodziny Thomas, produkująca i dystrybuująca wysokiej jakości beton do wylewania na miejscu budowy. Spółka została założona w 1955 r. w Karlstad w Szwecji przez Martina Thomasa i obecnie działa na terenie Stanów Zjednoczonych, Polski, Niemiec, Norwegii i Szwecji. Jej siedziba znajduje się w Göteborgu. W roku 2014 obrót Grupy wynosił około 3.2 mld SEK a jej produkcja osiągnęła 3,3 mln m3 betonu. Grupa zatrudnia 1.300 pracowników. Jej spółką zależną w Polsce jest Thomas - Beton Polska Sp. z o.o.

www.thomasconcretegroup.com