Nowy Raport Zrównoważonego Rozwoju firmy Thomas Concrete Group

 

Göteborg, 15 kwietnia 2020 r

 

Thomas Concrete Group opublikował swój pierwszy Raport Zrównoważonego Rozwoju w 2016 r. Od tego czasu firma koncentruje się na stałej poprawie w dziedzinie zrównoważonego rozwoju oraz przejrzystym raportowaniu zarówno długoterminowych działań jak i ich wyników.

 

Przez lata spółka Thomas Concrete Group inwestowała w opracowanie metod bardziej ekologicznej, wydajniejszej produkcji oraz w stosowanie spoiw alternatywnych dla tradycyjnego cementu. Już w 2012 r. Thomas Concrete Group jako pierwsza na rynku w Szwecji zaoferowała swoim klientom znacznie bardziej przyjazny dla klimatu beton znany jako ThomagrönTM. ThomagrönTM jest obecnie dobrze znanym produktem na rynku szwedzkim, który zapewnia beton z 50% mniejszym wpływem na środowisko. Thomas Miljöstomme® został wprowadzony na rynek w 2016 roku i oferuje całkowicie unikalny system budowlany o 30% niższym śladzie węglowym.

 

Dziesięć wytwórni Thomas Concrete Group w Niemczech posiada certyfikat CSC (Concrete Sustainable Council), międzynarodowego systemu zrównoważonego rozwoju, mającego na celu zwiększenie przejrzystości produkcji betonu i wgląd w cały proces łańcucha wartości.

 

W 2016 roku firma wprowadziła w USA technologię Carbon CureTM, w której dwutlenek węgla wychwytywany z procesów przemysłowych jest dodawany do betonu, co optymalizuje mieszankę betonową i zmniejsza jej ślad węglowy o 5–6%.

 

Firma oferuje również swoim klientom deklaracje EPD (Environmental Product Declarations) dla konkretnych projektów.
„Jest to krok w kierunku większej przejrzystości, dzięki któremu dajemy naszym klientom możliwość dokonywania znacznie bardziej zrównoważonych wyborów”, mówi Karin Gäbel, Kierownik ds. Zrównoważonego Rozwoju, która została niedawno zatrudniona przez Thomas Concrete Group by kierować i koordynować działania Grupy na rzecz zrównoważonego rozwoju.

 

Cała branża budowlana pracuje nad tym, aby stać się przemysłem neutralnym dla klimatu, a Thomas Concrete Group aktywnie uczestniczy w kilku projektach, wykorzystując wiedzę oraz kompentencje swoich pracowników. Betcrete to projekt mający na celu osiągnięcie całkowicie neutralnego dla klimatu przemysłu cementowego i betonowego. Innym interesującym projektem badawczym jest Mistra Carbon Exit, którego celem jest osiągnięcie zerowej emisji netto gazów cieplarnianych w Szwecji.

 

„W Zespole Thomasa mamy ambicję wspierać naszych klientów w budowaniu długoterminowego, zrównoważonego społeczeństwa. Dlatego zawsze odkładamy na bok słowa i symboliczne działania i koncentrujemy się na osiągnięciu zrównoważonego rozwoju w rzeczywistości. Nasz raport zrównoważonego rozwoju pokazuje, w jaki sposób mierzymy, monitorujemy i bierzemy odpowiedzialność za nasze działania, a także obszary, które traktujemy priorytetowo, aby jak najlepiej przyczynić się do rozwoju społeczeństwa ”, mówi Hans Karlander, Prezes i Dyrektor Generalny Thomas Concrete Group.

 

>> Raport zespołu Thomas Sustainability 2019 (PDF)

 

Aby uzyskać więciej informacji, skontaktuj się z:
Mariusz Zaworski, Dyrektor Generalny Thomas Betong Sp. z o.o.
mariusz.zaworski@thomasbeton.pl 

 

O firmie Thomas Concrete Group AB
Thomas Concrete Group to szwedzka firma rodzinna, która produkuje i dystrybuuje wysokiej jakości beton towarowy. Firma została założona w 1955 roku w Karlstad w Szwecji przez Martina Thomasa i działa dziś w USA, Polsce, Niemczech, Norwegii i Szwecji. Siedziba znajduje się w Göteborgu, w Szwecji. Grupa zatrudnia 2100 pracowników i wyprodukowała 5,5 miliona metrów sześciennych betonu w 2019 r., Przy sprzedaży przekraczającej 7,7 miliarda SEK.
www.thomasconcretegroup.com